Põssa Polli lõbus matemaatika

 

Liitmis- ja lahutamistehetele üles ehitatud “lõbus matemaatika” aitab väikestel aritmeetikasõpradel kaasahaarava seltskonnamängu abil harjutada peast arvutamist 25 piires.

Raskusastme varieerimise eesmärgil on mängus sinised (1-5), rohelised (6-10) ja punased (11-15) numbrikaardid.
Lisaks on komplektis väiksemad numbrikaardid ühest kümneni, iga numbrit 5 tükki, kokku 50 väikest kaarti.
Kaasas on ka kotike värviliste mängulitritega.

Mängu juhend:  Mängujuhiks võib olla lapsevanem, õpetaja või lihtsalt vanem laps.
Sobiva raskusastme järgi valib ta sinised, rohelised või punased kaardid ning asetab need 5 kaarti enda ette lauale tagurpidi.
Tema vastas istuvad lapsed, kelle ees lebavad (samuti tagurpidi) pisemad numbrikaardid.
(Kui mängus on palju lapsi, võib kasutusele võtta korraga kõik 50 väikest kaarti).
Mäng algab sellega, et mängujuht võtab ühe enda ees lebavast kaardist ja keerab selle ringi. Talle sattunud numbrit näitab ta ka kõigile teistele. Seejärel hakkavad lapsed ükshaaval laualt väikseid kaarte võtma ning liidavad peast oma kaardil oleva numbri mängujuhi käes olevale numbrile.
Õige vastuse korral saab laps võtta endale laualt ühe värvilise litri. Vale vastuse korral mitte. Kui kõik lapsed on ühe korra saanud liitmistehte sooritada, võtab mängujuht enda eest uue kaardi, nüüd juba uue numbriga. Eelmine kaart läheb mängust välja. Mäng jätkub samamoodi, kuni taas on iga laps saanud teha ühe liitmistehte.
Kui mängujuhil saavad kõik viis kaarti otsa, on mäng läbi ja võitja see, kel kõige enam litreid.
Samal põhimõttel saab harjutada ka lahutamistehteid.

Kuna mängukomplekti on lisatud on ka liitmis-, lahutamis- ja võrdusmärgid, saab “lõbusat matemaatikat” lisaks kirjeldatud seltskonnamängule kasutada ka laual matemaatikatehete ning erinevate numbrikombinatsioonide moodustamiseks.
 

Hind:13 €